Menu
Obec Poráč
Poráč Oficiálne stránky obce

Príhovor starostu

Vážení spoluobčania,Ing. Peter Volčko

je to v poradí už 7. volebné obdobie, keď sa Vám prihováram ako starosta obce. Prajem Vám dobré zdravie, veľa šťastia, pracovnej a rodinnej pohody.

Celé toto obdobie je mojou veľkou prioritou vytvárať v obci príjemné prostredie pre život občanov. Prostredie a okolie obce je predurčené k rekreácii, oddychu pasívnemu, ale aj aktívnemu, preto sa moja pozornosť obracia aj na turistov, ktorí k nám začali chodiť. Rozvoj cestovného ruchu v Poráčskej doline  nám k tomu napomáha.

Revitalizáciou centra obce sme zlepšili aj skrášlili prostredie, ktoré každoročne využívame na konanie nášho festivalu Šachtare volajú ..., ktorý nadväzuje na našu bohatú banícku minulosť. Ďalším produktom cestovného ruchu, ktorý ťaží z baníckej minulosti je Poráčsky banícky chodník. Snažme sa spoločnými silami rozvinúť vidiecky turizmus v obci, ktorý sa stáva pre nás veľkým prínosom.

V súčastnosti nie len v našej obci, ale aj v celej Slovenskej republike prebieha zložitý proces transformácie ekonomiky a spoločnosti. Hlavným zámerom tohto procesu je zlepšovať kvalitu života občanov a sociálnu súdržnosť obce, najmä vytvoriť podmienky pre ekonomický rozvoj a tvorbu pracovných príležitostí, presadzovať koncept trvalo udržiavaného rozvoja tak, aby sa obec v rámci Košického samosprávneho kraja a SR stala plnohodnotnou.

ilustracia

V oblasti ekonomického rastu je dôležité zvýšenie ekonomickej výkonnosti obce ako aj rozvoj malého a stredného podnikania. Čo sa týka zamestnanosti v obci, našou snahou je zvýšenie zamestnanosti medziročne o 2 % vytváraním efektívnych pracovných miest v súlade s požiadavkami trhu práce, čím sa dosiahne zníženie nezamestnanosti v obci.

V oblasti zlepšenia vybavenosti obce a životného prostredia kladiem veľké úsilie na dobudovanie infraštruktúry na úroveň porovnávateľnú s priemerom v SR - výstavba dopravnej infraštruktúry, rozvoj sociálnej infraštruktúry a tretieho sektora v súlade s trendami EÚ. Medzi občanmi k najviac spomínanej téme patrí oblasť rastu životnej úrovne, ako aj zlepšenie dôchodkovej situácie občanov v obci, zlepšenie kvality života obyvateľov obce a rozvoj ľudských zdrojov.

Úprimne sa chcem poďakovať všetkým obyvateľom obce a jej predstaviteľom. Poďakovanie patrí aj poslancom obecného zastupiteľstva a spolupracovníkom na obecnom úrade za dobrú spoluprácu, predstaviteľom všetkých politických subjektov, O. duchovnému v obci, riaditeľke základnej školy, predstaviteľom združení, klubov a spolkov.

Ing. Peter Volčko
starosta obce Poráč

Sviatok

Meniny má Iveta, Vadim, Valdemar, Valdemara

Zajtra má meniny Viliam, Vilhelm, Elektra, Elma, Vilhelmína

Facebook

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:58
TÝŽDEŇ:58
CELKOM:387873


Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na